las-logo-web
  • Domov
  • Predstavitev & dejavnosti
    • Družinska rekreacija
    • Šola za starše
    • Preventivne delavnice
    • Strokovni posvet
    • Veter v laseh
    • MEPI
  • Članice
    • Članice – 2015 – 2018
    • Članice – 2019 – 2022
  • Kontakt
Logo-LAS-web

ALENKA OKORN

Strokovna delavka v Razvojni zadrugi E-tri, Ljubljana, (socialno podjetništvo) Višja upravna delavka Mentor invalidnim osebam po poklicni in ob poklicni rehabilitaciji, ter zaposlitvi. Motivacija sodelavcev na različnih delovnih področjih in vodenje različnih delavnic na temo prodaje, trženja, motivacije, samozavesti, samopodobe… Na LAS- sem od leta 2002 dalje. Pričela kot voditeljica počitniških dejavnosti. Animatorka, klovnesa… Nadaljevala s preventivnimi delavnicami v vrtcu, osnovni in srednji šoli. Organizirala in koordinirala dejavnosti od Tednu družine. V zadnjih letih pa na projektu oz. dejavnosti Družinska rekreacija.

ANDREJA DEMŠAR

Univerzitetna diplomirana psihologinja, zaposlena kot svetovalna delavka v Vrtcu Škofja Loka. Pri svojem nudim strokovno podporo staršem pri vzgoji predšolskih otrok in sodelujem s strokovnimi delavci, da bi v največji meri zagotovili optimalen razvoj otrok. V LAS-u sodelujem dve leti kot predstavnica Vrtca Škofja Loka. Predšolsko obdobje je ključno v razvoju osebnosti, vrednot in zdravih navad, zato menim, da je preventivno delo v tem obdobju izjemnega pomena. S svojim delom v LASU skrbim, da otrokom v vrtcu nudimo vedno več aktualnih preventivnih dejavnosti. Verjamem, da pri delu z otroki oblikujemo našo prihodnost.

BARBARA BAŠELJ HABJAN

Prihajam iz Centra za socialno delo Škofja Loka, kjer pokrivam področje dela z otroki in mladostniki s težavami v odraščanju in občinske pomoči. Srečujem se z otroki in mladostniki, ki opozorijo nase z različnimi težavami, kot so slabša učna in delovna uspešnost, izostajanje iz šole, agresivno vedenje, konflikti in begi od doma, izvrševanje kaznivih dejanj in prekrškov, poseganje po dovoljenih in nedovoljenih drogah… Starši otrok pa iščejo pomoč zaradi vzgojne nemoči, težav pri postavljanju meja otrokom… Po izobrazbi sem univ.dipl.socialna delavka. V škofjeloškem LASu sem od septembra 2000, ves čas kot predstavnica CSD Škofja Loka.

Li-An KOZMELJ

Sem komunikativna, aktivna, pripravljena na nove izzive in radovedna.
Po izobrazbi sem univerzitetna diplomirana socialna pedagoginja. Delam na osnovni šoli, kjer sem zaposlena na delavnem mestu učitelja, ki izvaja dodatno in strokovno pomoč. Kot koordinatorica in mentorica sodelujem v programu MEPI, sem šolska mediatorka, izvajalka programa Cap, soustvarjalka projekta Začutimo drugačnost in občasno igralka, pevka, sogovornica, članica tima, …
Rada izvajam različne delavnice in se izobražujem, s čimer nadgrajujem svoje znanje in veščine na področjih, ki jih obsega moje delo.
Članica LAS-a sem od leta 2006. Priključila sem se kot predstavnica OŠ Škofja Loka – Mesto. Aktivno sem sodelovala na področju izvajanja delavnic za otroke različnih starosti od vrtca do srednje šole, nagradnih natečajih, pripravi Vetra v laseh , kot izvajalka počitniških dejavnosti, …
Ponosna sem, da sem članica ekipe, ki se z aktivnostmi trudi širiti znanje, izkušnje, prostovoljstvo med vse generacije, družine in strokovne delavce.

POLONCA MAČEK

Zaposlitev: OŠ Ivana Groharja, Škofja Loka
Izobrazba: univerzitetna diplomirana socialna pedagoginja
Področje dela: svetovalna delavka, izvajalka dodatne strokovne pomoči
Koliko časa v LAS-u: v LAS Škofja Loka sem že od vsega začetka. Skupini sem se priključila kot predstavnica skavtov. Vedno me je zanimalo delo z otroki ter mladimi. Preko skavtske skupine, kasneje pa sem preko številnih preventivnih delavnic, preko organizacije raznih predavanj za starše, predavanj za strokovne delavce, preko obveščanj v medijih o pomembnosti preventivnega dela, organizaciji in izpeljavi dogodkov za otroke ter mladostnike, svoje zanimanje okrepila s številnimi izkušnjami ter dodatnim strokovnim znanjem.
osebna želja: Moja želja je, da bi LAS Škofja Loka izobrazil prostovoljce, ki bi nadgradili naše delo ter omogočili, da bi bile naše ideje realizirane, saj vse članice svoje delo v LAS Škofja Loka opravljamo prostovoljno, torej poleg naših rednih služb.

SABINA GABRIJEL

Strokovna sodelavka Lokalne akcijske skupine za preprečevanje zasvojenosti v Občini Škofja Loka, sicer zaposlena na Oddelku za družbene dejavnosti Občine Škofja Loka kot višja svetovalka za družbene dejavnosti. V LAS-u aktivna od leta 2006.

Pri svojem delu pokrivam področje otrok, mladih in sociale, pri čemer uporabljam svoje znanje in izkušnje aktivne mladinske voditeljice pri ZSKSS, animatorke ter so-voditeljice Šole za animatorje pri društvu SKAM. Po izobrazbi sem uni. dipl. novinarka Fakultete za družbene vede v Ljubljani. Leta 2005 sem v okviru izobraževanja Mladinskega sveta Slovenije opravila usposabljanje za trenerja mladinskih voditeljev ter mladinsko izmenjavo na Bavarsko za naslovom Mednarodno mladinsko delo (International Youth Work – Information and Contact Seminar with National Youth Council of Slovenia in Bavaria). Na občinski ravni sem opravila raziskavo ponudbe za mlade in potrebe mladih v občini ter pripravila koncept mladinskega dnevnega centra, ki je bil realiziran leta 2011. V okviru LAS redno spremljam nacionalne konference LAS v organizaciji Nacionalnega inštituta za nacionalno zdravje OE Ravne na Koroškem. Leta 2006, 2013 in 2014 sem opravila izobraževanje za mentorja in voditelja odprav v programu MEPI ter se priključila bazenu MEPI trenerjev. Leta 2013 smo pod okriljem LAS Škofja Loka odprli Lokalni urad MEPI in z vključitvijo v pilotni projekt MEPI London (The Duke of Edinburg’s International Award) sem postala lokalna koordinatorka programa. Skrbim za izobraževanje novih mladinskih voditeljev ter širjenje programa.

SAŠA BOGATAJ SULJANOVIĆ

Po izobrazbi sem univerzitetna diplomirana psihologinja. Svojo poklicno pot sem začela na nižji poklicni šoli, nadaljevala na osnovni šoli, že peto leto pa sem zaposlena na Gimnaziji Škofja Loka kot šolska svetovalna delavka.

Prvi cilj mojega dela je, da bi bili vsi dijaki in dijakinje ter ustanova v celoti čim bolj uspešni pri uresničevanju skupnih in individualnih ciljev. Zato poskušam čim bolj aktivno sodelovati pri razvojnih nalogah šole, pri iskanju izboljšav pri svojem delu ter pri iskanju izboljšav na ravni celotne ustanove. Glavna področja mojega dela so pomoč dijakom pri težavah pri učenju, v medsebojnih odnosih, pri stresu, tremi in psihosomatskih težavah, vpis v prvi letnik, karierno svetovanje dijakom in organizacija vseh preventivnih dejavnosti v sklopu šole.
V LASu delujem dve leti kot predstavnica Gimnazije Škofja Loka. Za starše vseh otrok naše občine poskušam organizirati kvalitetna predavanja, ki bi staršem pomagala pri dilemah vzgoje otrok in pri gradnji kvalitetnih partnerskih odnosov.

Moj moto je povzet po modrostih Georga Ivanovicha Gurdjieffa:
Kar počneš, počni po najboljših močeh. Delo načrtuj in načrte tudi izpolnjuj. Pomagaj drugemu, da si bo znal pomagati sam.

LAS za preprečevanje zasvojenosti Škofja Loka