Predavateljica: Alenka Rebula, 14. februar 2012, Sokolski dom Škofja Loka;
Vzgoja je vse, kar se nam dogaja ob otroku in z njim. To vpliva nanj, na naše vrednote. In ker otrok vedno sluti ali čuti, kaj je res, je važno, da vsa ta resnica prehaja tudi v besede, in da jo odkrito živimo. Tako otrok lahko dojame, da so besede in komunikacija vedno v službi odkritosrčne bližine. Tudi sam lahko čuti, da govorimo, kar resnično čutimo, in da so besede sredstvo za občutene stike, nikoli za prikrivanje, sprenevedanje in manipulacijo.
Vzgoja je poskus, da bi se med nami in otrokom rodilo nekaj trajnega, čistega, globokega, kar bi nas povezovalo celo življenje. Starši lahko to vez negujemo, lahko pa jo pretrgamo, če se v svojem srcu oddaljimo od otroka. Razmišljali bomo o tem, kaj je treba v sebi spoznati in narediti, da postanemo sposobni ljubezni, ki vse premaga.
Alenka Rebula
je profesorica filozofije, danes deluje kot profesorica na slovenskih višjih šolah v Trstu, kjer tudi živi. Že 30 let se ukvarja z izobraževanjem vzgojiteljev in staršev. Izvedla je več kot sto predavanj in delavnic na temo osebnostne rasti. Zadnja leta sodeluje s Josipo Preberg v projektu delavnic Vera vase (osebnostni razvoj odraslih). Je tudi pesnica in esejistka.
Njena glavna dela: Globine, ki so nas rodile (vpliv zgodnjega otroštva na naše življenje), Blagor ženskam (metoda za razvoj ženske osebnosti), ki je doživela že osem ponatisov in po kateri deluje več skupin v Sloveniji, Sto obrazov notranje moči (knjiga meditacij). Na svoji spletni strani www.alenksarebula.com objavlja članke, razmišljanja in pesmi.