Predavatelj: Miha Kramli, terapevt, 10. januar 2012, Sokolski dom Škofja Loka;
Družina je prostor, kjer vsakdo oblikuje svoj mentalni prostor, notranji zemljevid, kako bo potoval skozi življenje. Starši želimo vsakemu družinskemu članu narisati tak notranji prostor, ki mu bo omogočal svetel, radosten pogled na svet. Da bo otrok to zmogel, mu moramo postavljati meje in obračunati z občutki lastne krivde. Starši premalo suvereno izražamo svoje želje in potrebe. Premalo se zavedamo svoje pravice in dolžnosti do obnove partnerskega odnosa na miselni ravni. Miselna enotnost staršev otroka postavi pred dejstvo, da mora nekaj resnično spremeniti, da ne more iskati lukenj in manipulirati z njimi, ampak se mora obrniti vase. Otroci prevečkrat usmerjajo družine in partnerske odnose. Pokazati jim moramo, da smo mi tisti, ki usmerjamo družino in se opremiti s stabilnostjo in mirnostjo, da bomo vzdržali pogled na trpečega otroka ob doživljanju neuspehov.
Miha Kramli je diplomiral iz teologije leta 1992. Leta 1998 zaključi podiplomski študij iz družinske dinamike, leta 1999 pa podiplomski študij iz psihoterapije na Medicinski fakulteti.
Obiskoval je delavnice in seminarje o zasvojenosti od kemičnih in nekemičnih substanc na Institito Deusto de Drogodependencias. Leta 2001 je bil svetovalec direktorja Urada Republike Slovenije za droge. Od leta 2003 je aktiven v izobraževanju in vzgoji iz sistemske družinske terapije. Od leta 2007 je vodja Centra za zdravljenje odvisnosti v Zdravstvenem domu Nova Gorica. Sodeluje v različnih programih na področju zdravljenja odvisnosti in preventive, vodi delavnice in predava.